קרמיקה

קרמיקה - 5.0 out of 5 based on 1 vote
דירוג משתמש: / 1
גרועהכי טוב 

אם גם לכם נמאס מהטרחה של ניקיון שטיחים מקצועי מקיר לקיר, הצטרפו לטרנד החדש של ריצוף הבית בקרמיקה עודפים. זו תהיה ההחלטה הטובה ביותר שתקבלו במהלך שיפוץ הבית או הדירה.

קרמיקה עודפים – המהפכה של ריצוף הבית

פרויקט בניית בית או שיפוץ בית קיים, הוא אחד הפרויקטים המשמעותיים ביותר שכל איתנו יחווה בחייו. מי שעבר את התהליך הייחודי או מי שנמצא בתחילתו, וודאי יסכים כי תהליכי בניה או שיפוץ של בית הם בעצם מכלול שלם של חוויות – אלו יכולים להיות לא פשוטים, מורכבים, מהנים, מאתגרים, יצירתיים וגם, יקרים. אחד האלמנטים החשובים ביותר במהלך הבניה או השיפוץ, הוא ריצוף הבית. לריצוף הבית, אשר ילווה אותנו לאורך שנים רבות, יש השפעות והשלכות רבות בהיבטי עיצוב, נוחות ובטיחות. ריצוף הבית, נתפס לאורך השנים כתהליך יקר במיוחד וכמו בכל תחום בו קיימות כמה רמות איכות ומחירים, הוא אכן עשוי להיות כזה. אולם, בשנים האחרונות אנחנו עדים לתופעה ייחודית ומעניינת והיא, ריצוף הבית באמצעות קרמיקה עודפים. קרמיקה עודפים מהווה חלופה מצוינת ולרוב אטרקטיבית מאוד ללקוחות. אז מדוע בחירת הריצוף לבית חשובה כל כך? איך בוחרים קרמיקה מתאימה? מהי קרמיקה עודפים ומהם היתרונות והחסרונות בבחירתה? התשובות לפניכם.

המשמעויות הכלכליות של ריצוף הבית

אחד השיקולים המרכזיים העומדים בפני הבונים והמשפצים ומנחים אותם בקבלת ההחלטות, הוא השיקול הכלכלי. רובנו מתנהלים במסגרת תקציב מוגדר אשר מכתיב לנו בסופו של דבר את היקף השיפוץ, סוגי הרהיטים אותם נרכוש, סגנון העיצוב ושאר תכולות הבית. לכן, אין זה מפתיע שאנשים רבים מחפשים חלופות זולות אשר יאפשרו להם להגשים את תשוקותיהם העיצוביות במחירים הוגנים. מסתבר שריצוף הבית, אשר נתפס בקרב קהל הבונים והמשפצים כאחד האלמנטים היקרים ביותר בתהליך הבניה, הוא לא בהכרח כזה. רשתות הקרמיקה המובילות כמו גם חנויות הקרמיקה המקומיות מעניקות לנו כיום שלל אפשרויות איכותיות לא פחות וזולות הרבה יותר מההיצע הקיים, ואלו הן כאמור רכישת קרמיקה באמצעות אחד ממרכזי קרמיקה עודפים.

קרמיקה עודפים: החדשות החמות של עולם הריצוף

אחת האפשרויות הטובות ביותר המוצעות לקהילת הבונים והמשפצים בשנים האחרונות היא קרמיקה עודפים. בחירה בקרמיקה עודפים היא אלטרנטיבה מצוינת, יעילה ומשתלמת אשר מאפשרת גם לבעלי התקציב הבינוני או הנמוך ליהנות מאריחים מעוצבים ואיכותיים במחירים מצוינים. קרמיקה עודפים היא למעשה אותה הקרמיקה הטובה והאיכותית שאנחנו מכירים, אותה מציעות לנו החנויות לרכוש באמצעות חצר עודפים או תצוגת עודפים. חשוב להדגיש – לא מדובר כאן בקרמיקה פגומה או "סוג ב'". מדובר בעודפי קרמיקה מסדרות קודמות או מייבוא קיים, הנמכרות על ידי חנויות הקרמיקה בהנחות משמעותיות. לכן, קודם בחירת הריצוף וקנייתו, מומלץ לכל אחד לבקר באחד ממרכזי קרמיקה עודפים ולבחון את האפשרויות והמחירים המוצעים שם. לא בכדי אנשים פרטיים כמו גם אדריכלים, מעצבים וקבלנים בוחרים להתחיל את מסעם לעבר בחירת הריצוף המושלם באחת מתצוגות קרמיקה עודפים.

מה היתרון ברכישת קרמיקה עודפים?

היתרון העיקרי והברור בבחירת ריצוף באמצעות מרכז קרמיקה עודפים טמון באפשרות לרכוש קרמיקה איכותית, יפה ועמידה במחירים אטרקטיביים במיוחד. נציין שוב, המחירים המשתלמים לא נובעים מהעובדה כי מדובר בסחורה פגומה, אלא בשל הסיבה כי מדובר בייבוא קודם וקיים. יבואניות הקרמיקה לא נוהגות לערבב בין סדרות הקרמיקה ולכן, כל סדרה "ישנה" מוצעת ללקוחות בהנחות בלתי מבוטלות. חשוב להדגיש, כי העובדה שסדרות קרמיקה קודמות נתפסות בקרב אנשי המקצוע בתחום הקרמיקה ועיצוב הבית כסדרות "ישנות", לא מהווה לרוב משמעות מיוחדת עבורנו, הלקוחות הפרטיים. גם ריצוף הבית באמצעות קרמיקה מסדרת השנה שעברה, עשוי להביא לנו תוצאות אופנתיות, מעוצבות ומספקות.

קרמיקה עודפים

ומהו החיסרון ברכישת קרמיקה עודפים?

שני החסרונות אליהם ניתן להתייחס ברכישת קרמיקה עודפים, היא סיבת היות הקרמיקה קרמיקה עודפים והמלאי המוגבל. נסביר: באם נותרו עודפי הקרמיקה על מדפי היבואן, כדאי תמיד לשאול מהי הסיבה לכך. מעבר לפן העיצובי שיכול לספק לנו סיבה אחת (סדרה קודמת המאפיינת טרנד עיצובי ש"יצא מהאופנה"), יכול להיות שהאריחים פחות איכותיים, פחות עמידים או פחות פונקציונאליים ואת אלו, כדאי לנו תמיד לדעת. גם המלאי המוגבל של קרמיקה עודפים עשוי להוות חיסרון אם לפתע, לא תישאר באולם התצוגה כמות האריחים הנדרשת לריצוף כלל החדרים. לכן, חשוב ביותר לבצע תיאום ציפיות מול החנות או רשת הקרמיקה, לספק לאלו את המידע המקיף ביותר שתוכלו אודות צפי כמות האריחים ההכרחית לכם ולא להגיע למצב בו באמצע תהליכי הריצוף, יחסרו לכם אריחים להשלמת התהליך.

חשיבות ההחלטה על סגנון ריצוף הבית

כאמור, שלב ריצוף הבית הוא אחד השלבים החשובים ביותר בתהליכי הבניה או השיפוץ. מדובר בהחלטה משמעותית אשר תלווה את דיירי הבית לאורך שנים רבות ולה, השלכות רבות במגוון היבטים, ביניהם היבטי עיצוב, נוחות, איכות וגם בטיחות:
עיצוב: בשונה מארון, שידה או ספה, ריצוף הבית הוא "כאן כדי להישאר...". בעוד את הספה אפשר להחליף באחרת אם לפתע מתחשק לנו לרענן את הקו העיצובי בבית או אם אנחנו נתקלים במבצע אטרקטיבי במיוחד שקשה לעמוד בו, הרי שקרמיקה היא מורכבת הרבה יותר להחלפה. הריצוף אותו נבחר ילווה אותנו לאורך זמן וסביר להניח, שאפילו עד לפרויקט הבניה או השיפוץ הבאים.
נוחות ופונקציונאליות: לבחירה נכונה ומתאימה של הקרמיקה לכל אחד מחדרי הבית יש חשיבות מרבית. אריחים מעוצבים אשר ידועים כמחליקים לא יתאימו לחדרי הילדים או לאמבטיה (ואגב, אלו כמעט שלא יתאימו גם לשאר חדרי הבית), כמו גם קרמיקה לבנה, שלרוב לא תתאים לריצוף המטבח בשל הלכלוך והכתמים אשר עשויים להיגרם באזור זה של הבית.
איכות ובטיחות: איכות הריצוף ובטיחות האריח הם גורמים משמעותיים בהחלטה על רכישת הריצוף. לשניהם, יש חשיבות גדולה בשל ההשפעות של אלו על התנהלותם היומית של דיירי הבית.  אריח שבור, סדוק או שחוק עשוי בהחלט להוות סכנה לדיירי הבית ועוד קודם לסכנה, כדאי תמיד לבחור באריחים עמידים ולא סופגים אשר יבטיחו לנו את הסיכוי לשמר את מצבם לאורך השנים.

עצות זהב לבחירת קרמיקה

בעיצוב כמו בעיצוב, כל התשובות נכונות... עולם העיצוב בכלל ועיצוב הבתים בפרט, עבר בשנים האחרונות תהפוכות ושינויים רבים וכיום, תוכלו למצוא מגוון עשיר, צבעוני ומרתק של סגנונות עיצוב. החל מקווים מינימליסטיים, דרך סגנונות וינטאז' או כפריים ועד למודרניזם במיטבו, עולם שלם של אפשרויות עיצוב התגבש לו וזה, מתעדכן ומתפתח מיום ליום. אז בין אם אתם חולמים על אחד מסגנונות אלו לבית שלכם ובין אם אתם רוצים להגדיר את הסגנון הייחודי שלכם, כדאי לכם להתייחס לקרמיקה אשר תעטר את ביתכם כתומכת ראשית ובסיסית לקו העיצובי כולו. קודם בחירת הרהיטים, קודם רכישת מוצרי החשמל וקודם תפירת הוילונות, מומלץ כי תתחילו מבחירת האריחים – על תכולת הבית להתאים לאלו ולא להיפך. הנה כמה עצות חשובות נוספות לבחירת הקרמיקה הנכונה ביותר עבורכם:
- התאימו בין הקרמיקה לקו העיצובי הכללי של הבית – תוכלו להיעזר בצוות החנות המיומן, במעצבי פנים ועוד.
- זכרו כי תפקיד הקרמיקה אינו אסתטי בלבד, אלא גם פונקציונאלי – קרמיקה איכותית תגן על קירות הבית מפני חדירת מים ורטיבות, תמנע החלקה ועוד.
- וודאו כי האריחים שבחרתם עומדים בתו התקן הישראלי אשר מבטיח כי אלו עמדו בהצלחה בפני בדיקות עמידות ספיגה, חוזק והחלקה.